Západočeský svaz házené

14.7.2012 otevřeno: 1614 x

Historický úspěch na AMS!

Málo vídaný kousek se podařil české házené, která na akademickém světovém šampionátu v Brazílii získala zlato v mužské i ženské kategorii! Ve výběrech jsme měli i západočeské zastoupení. V mužích Petra Vikelhöfera a v ženách Markétu Dolákovou.

V den kdy v Ostravě a Brně odstartuje MS juniorek, přišla potěšující zpráva z brazilského Blumenau. Na akademickém MS suverénně přetavily oba české týmy finálovou účast v zisk mistrovského titulu!!!
 

Jako sběratelka cen si pak na konci letošní sezóny musí připadat Iveta Luzumová, která byla po dvou oceněních na nedávném Galavečeru české házené vyhlášena také nejlepší hráčkou AMS! V mužské kategorii pak i ve finále exceloval Tomáš Petržala, který Portugalcům povolil první branku až v 11. minutě utkání.
 

Výsledky finále


muži: Česká republika – Portugalsko 34:24 (16:9)

Sestava a branky ČR: Petrovský 8, Mika 7, Jurka 5, Mráz 4, Vančo 3, Vinkelhofer, Hanisch a Kolomazník po 2, Kastner 1,Tesař,Večeřa

 

ženy: Česká republika – Rumunsko 32 : 18 (17:9)
Sestava a branky ČR: Raníková, Doláková - Chrenková 7, Štěrbová a Crhová po 5, Poznarová 4, Salčáková 3, Keclíková, Knedlíková a Luzumová po 2, Černá 1, Selucká 1, Ručková, StellnerováMarkéta Doláková a Petr Vinkelhöfer